Bebeğinizle Tanışın

3 4 ek

Gebeliğin 28. haftasındaki 3 boyutlu ultrasonografi ile fetal yüz görünümü. Aynı bebeğin 3.ay,18.ay ve 4 yaşındaki görüntüsü anne karnındaki görüntülerle uyumludur. Gebelikte 4Boyutlu US ve doğum sonu yüz görüntüleri. Bebeğinizle doğmadan tanışabilirsiniz.


p016 1 16 p016 1 17

Bu ultrasonografi ile bebeğinizin 3 boyutlu resim ve 4 boyutlu yani 3 boyutlu film görüntüsü' nü görmek mümkündür. Bu aileler için oldukça heyecan veren bir teknolojidir. Bebeğin hareketleri ve davranışları 3 ve 4 boyutlu ultrasonografi ile görülebilir. Ayrıca bu görüntüler dijital olarak saklanabilir aileler kendi bilgisayarında izleyebilirler. Ayrıca 3 ve 4 boyutlu ultrasongrafi bebeğinizde saptanmış olan herhangi bir anormallik durumunda daha ayrıntılı inceleme imkanı verir.


fetalbehavior19

p016 1 14

fetalbehavior1

p016 1 01

fetalbehavior14

fetalbehavior13

Gebeliğin 28. haftasında 3 boyutlu ultrason ile fetal yüz görüntülenmesi. Bu bebeğin doğumdan sonra erken dönemdeki ve 9 aylıkken olan yüz görüntüsünün 28. gebelik haftasındaki fetal yüz hatlarına olan tam uyumuna dikkat edelim.


3trimester

Gebeliğin 34. haftasındaki bir fetüsün yüzünün 3 Boyutlu ultrasonografi ile görüntüsü


3trim

Aynı bebeğindoğum sonrasındakiyüz görüntüsü (aradaki benzerliğe dikkat)


behav5

Gebeliğin 30. haftasında gözünü açmış bir fetüsün 3 boyutlu ultrasonografi görüntüsü.


behav1

3 Boyutlu ultrasonografiile gebeliğin 2. trimesterında fetusların başını öne eğme hareketinin görüntülenmesi.
4 Boyutlu ultrason ile gebeliğin 12. haftasında bebeğin kompleks hareketleri. Fetal kol hareketleri,elini yüzüne,gözüne ağzına götürme hareketi, fetual baş rotasyonu,başını öne eğme hareketi bu birkaç saniyede yapılan hareketlerdir.
Four-dimensional ultrasound sequence of the fetus at 12 weeks of gestation showing complex movements of arm, hand to eye, hand to mouth, head,hand to head movements, head anteflexion and head rotation. Note the umbilical cord around the neck.


behav4

32. gebelik haftasındaki bir fetusun 3 boyutlu ultrason ile gözlerinin açık ve heyecan içindeki görüntüsü.


behav6

3 Boyutlu ultrason ile 18 haftalık bir fetusun gülümseme hareketi.
3D surface rendered image of a fetus at the 2nd trimester. The change of the facial expression due to turning up the corners of the mouth. The fetus appears to be smiling.


behav10

Gebeliğin 3. trimesterındaki bir feusun bacaklarını uzatma hareketi.
The fetus is showing leg extension against the uterine wall in the second trimester of the pregnancy.
The frequently observed leg extension against the uterine wall was believed by the authors to be a possible precursor to later participation in the birthing process.


p016 1 04

İkiz gebelikte 4 boyutlu ultrason ile fetal elin yüze olan hareketi ve baş çevirme hareketi ve ikizden ikize temasın görüntülenmesi.
4D sequence imaging at 22 weeks of gestation in a twin pregnancy showing hand to face movement,head rotation and twin to twin contact.


p016 1 10

p016 1 11

4 Boyutlu ultrason ile gebeliğin son aylarındaki fetusların elini ağzına götürmesi, kolunu başına getirmesi,başını öne eğmesi gibi kompleks hareketleri.


HDLIVE4DULTRASON

                                                       HD LIVE 4D ULTRASON


3 4dus